BLOG

Wróć na główną stronę

Pozostałe wpisy:

Dlaczego warto inwestować w place zabaw? Dlaczego warto inwestować w place zabaw?

Jak konserwować drewniane place zabaw? Jak konserwować drewniane place zabaw?

Jakie są zalety zabawy na placu zabaw? Jakie są zalety zabawy na placu zabaw?

Dlaczego warto inwestować w place zabaw?

ogrod.jpg

Coraz częściej można spotkać się z opiniami rodziców, którzy przedszkole dla dzieci wybierają nie pod kątem odległości od domu, a wyposażenia placówki. Zwracają uwagę na jakość zajęć dla dzieci i na możliwości spędzania wolnego czasu. Stąd u wielu przekonanie, że wyposażenie podwórka, a w tym plac zabaw w przedszkolu, odgrywa znaczącą rolę w ich wyborze. Zadowolenie rodziców dzieci, które uczęszczają do danej placówki, z pewnością jest powodem, dla którego warto inwestować w place zabaw, ale nie jedynym. Dlaczego więc jeszcze warto to robić?

Place zabaw są dobrym rozwiązaniem, bo szybko przekonują dzieci do różnorodnej zabawy na świeżym powietrzu. Dziecko może wspinać się po ściance wspinaczkowej i drabinkach czy przechodzić przez kładki, zjeżdżać na zjeżdżalni, huśtać na huśtawce… Możliwości jest wiele, a tym, co łączy je wszystkie – jest autentyczna radość dziecka.

Tu zabawa idzie w parze z rozwojem dzieci. Zabawa na placu zabaw sprzyja rozwojowi układu nerwowego, budowaniu połączeń między półkulami, rozwijaniu sprawności intelektualnej. Duże znaczenie ma też rozwój umiejętności społecznych.

Place zabaw stają się elementem przejściowym między zabawą jaka była w domu, a taką, którą dzieci zastaną w szkole. Stopniowo uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywnego myślenia. Dzieciom wystarczy jedynie piasek, by potrafiły stworzyć z tego inny, magiczny świat.

Taka inwestycja jest naprawdę wartościowa i potrafi mieć znaczący wpływ na przyszłość dziecka. Nauczyć go choćby zainteresowania aktywności fizyczną. W czasach, gdy dzieci ulegają technologii i coraz częściej zastępują podwórko komputerem, warto powracać do dawnych wartości.

Wróć na stronę główną