BLOG

Wróć na główną stronę

Pozostałe wpisy:

Dlaczego warto inwestować w place zabaw? Dlaczego warto inwestować w place zabaw?

Jak konserwować drewniane place zabaw? Jak konserwować drewniane place zabaw?

Jakie są zalety zabawy na placu zabaw? Jakie są zalety zabawy na placu zabaw?

Jakie są zalety zabawy na placu zabaw?

ogrod.jpg

Zabawa na placu zabaw to połączenie dużej ilości ruchu, świeżego powietrza i niezapomnianych dla dziecka chwil. Dzieci, które wychowują się w miastach i na osiedlach, często mają do takich miejsc swobodny dostęp. Korzystanie z nich warto, by wpisane było w ich rozkład dnia. Dzieciom, które wychowują się w domkach na przedmieściach czy wioskach, pozostaje liczyć na pomysłowość i możliwości rodziców. O tym, dlaczego warto zainwestować w plac zabaw w ogrodzie i jakie zalety przynosi zabawa na placu zabaw dla dzieci.

1. DOSTARCZA ODPOWIEDNIEJ PORCJI TLENU

W rozwoju dziecka istotne jest, by spędzało czas na podwórku. Niestety, wiele z nich zbyt często pozostaje w domu, gdzie kusi telewizja i komputer. Aby w naturalny sposób zmotywować dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu, warto zaprowadzić je właśnie na plac zabaw. Tam ruch na świeżym powietrzu łączy się z dobrą zabawą.

2. POPRAWIA KOORDYNACJĘ DZIECKA

Wspinanie po ściance wspinaczkowej czy drabince sprawia, że dziecko trenuje ruchy rąk i nóg. Ma to wpływ na półkule mózgu, które zaczynają odpowiednio współdziałać na siebie. Dzięki temu nasz maluszek lepiej radzi sobie również z bieganiem czy kilka lat później z grą w koszykówkę, kiedy już zapisuje się na zajęcia w szkole.

3. WPŁYWA NA SPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNĄ

Zabawa na placu zabaw ma wpływ na kilka zmysłów jednocześnie, co w efekcie pobudza do pracy wiele komórek mózgu. Ma to swoje realne odzwierciedlenie w sprawności intelektualnej dziecka. Najlepiej nadaje się do tego (i to od najmłodszych lat) piaskownica, która pozwala poczuć piasek pod stópkami, brać go w rączki i przesypywać czy budować zamki z piasku.

4. ROZWIJA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNOŚCI

Plac zabaw to doskonałe miejsce do zawierania nowych znajomości i uczenia się zasad współżycia w grupie. Dzieci uczą się czekania na swoją kolej (np. na zjazd na zjeżdżalni), współdziałania czy wymieniania się zabawkami do piasku. Dla wielu maluchów jest to świetny wstęp do tego, co czeka ich w szkole, to dlatego przedszkola tak dbają o zapewnienie dzieciom dostępu do placu zabaw.

Wróć na stronę główną